Naše aktivity začaly na jaře 2006. Tehdy jsme narazili na to, že úřady začaly prosazovat do připravovaných a projednávaných územních plánů obcí dvě přehrady na Tišnovsku. Jedná se o navrhovanou nádrž „Kuřimské Jestřabí” na říčce Libochůvce a nádrž „Skryje” na říčce Bobrůvce/Loučce. Zpočátku jsme se tedy věnovali těmto dvěma kauzám, nejprve na regionální a pak krajské úrovni. Záhy se ale ukázalo, že jde jen o dva exempláře z několika stovek projektů připravovaných již v 70. letech, které úřady opět začaly oprašovat.

Snažíme se nyní pomáhat všem aktivním obcím a občanům, aby se nesmyslným přehradám ubránili.

Petiční výbor “Stop přehradě”

  • Jan Beránek , Újezd u Tišnova 24, 594 55 (mluvčí a koordinátor)
  • RNDr. Jana Koudelová, Hybešova 778, 666 01 Tišnov, občanské sdružení Za sebevědomé Tišnovsko
  • Mgr. Zdeňka Dohnálková, Hornická 1525, 666 03 Tišnov, bývalá městská zastupitelka Tišnov
  • MUDr. Jana Jeřábková, Skryje 27, starostka obce Skryje
  • Ing. Josef Pohanka, Újezd u Tišnova, starosta obce Újezd u Tišnova

 

Stručné informace o naší činnosti, jakož i analýzu problematiky přehrad z naší strany, najdete například v tomto článku:

Přehrady? Některé možná ale, ale rozhodně ne takto

Jsem dlouholetou starostkou obce Skryje, okres Brno-venkov. Katastrálním územím,resp. údolím protéká řeka Bobrůvka. Lokalita patří do jedné z ohrožených stavbou vodní nádrže. I když část území je poddolována (uranové doly), zůstává území stále ohroženo. Lobby stavebních firem má stále přednost i přes zcela nezvratnou devastaci cenného a výjimečného prostředí.” — Dr. Jana Jeřábková

 

Kontakt: info@stopprehradam.cz